شمیم ادب
علمی،آموزشی،فرهنگی،اجتماعی

 

 

لطفا فایل زیر را دریافت نمایید.

 

 تاریخ: یک شنبه 14 ارديبهشت 1393برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 
تاریخ: پنج شنبه 7 فروردين 1393برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

  

 
تاریخ: شنبه 3 اسفند 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

پس از سه ماه از جاری بودن آب در بستر رودخانه زاینده رود آب این رودخانه بسته شد.
به گزارش افکارنیوز، معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان گفت: این تصمیم با توافق وزارت نیرو گرفته شد.آقای اسماعیلی افزود: به مدت سه ماه از نیمه فروردین آب برای کشت بهاره کشاورزان در رودخانه جاری شد که این مدت تا دیروز ادامه داشت.وی گفت: برای آبیاری باغهای غرب استان اصفهان نیز در ۲ نوبت ۹ روزه درماههای مرداد وشهریور آب در رودخانه جاری می شود.گنجایش سد زاینده رود یک میلیارد و۴۰۰ میلیون مترمکعب است که هم اکنون ذخیره آن ۳۵۰ میلیون مترمکعب است.تاریخ: پنج شنبه 27 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

 

شنبه شب یک بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. مسابقه ای میان تیم ملی 98 و تیم ملی 2014. مراسمی که مهمان ویژه آن رئیس جمهور است.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مسابقه ای که دو ماه قبل برای اولین بار زمزمه های برگزاری اش سر زبان ها افتاده بود ، در روزهای پایانی دولت برگزار می شود.مسابقه ای که در آن رئیس جمهور با بازیکنان فوتبال ملی به میدان می رود.

 

اسامی کادر فنی، سرپرستی و بازیکنان دعوت شده به تیم ملی 98 به شرح زیر اعلام شده است:
مربیان: جلال طالبی و بیژن ذوالفقارنسب. سرپرست: ناصر نورآموز
احمد رضا عابدزاده، نیما نکیسا، پرویز برومند، علی دایی، مهدی پاشازاده، محمد خاکپور، نادر محمدخانی، جواد زرینچه، مهدی مهدوی کیا، بهنام سراج، علیرضا منصوریان، حمید استیلی، مهرداد میناوند، ستار همدانی، علی لطیفی، کریم باقری، خداداد عزیزی، سیروس دین محمدی، نعیم سعداوی، افشین پیروانی، علی اکبراستاد اسدی، رضا شاهرودی
بازیکنان تیم ملی 2014
رحمان احمدی، سوشا مکانی، علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، امیر حسین صادقی، هاشم بیگ زاده، سید جلال حسینی، محمدرضا خانزاده، خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، احسان حاج صفی، حسین ماهینی، مجتبی جباری، امید ابراهیمی، شجاع خلیل زاده، مسعود شجاعی، محسن مسلمان، قاسم حدادی فر، محمد نوری، فرزاد حاتمی، محمدرضا خلعتبری، غلامرضا رضایی، مهرداد اولادی

 

اما اشاره ای در این خبر به حضور رئیس جمهور نشده است اما احمدی نژاد که قبل از بازی با کره به اردوی تیم ملی رفته بود همان جا به کارلوس کروش گفت می خواهد برابر تیمش به میدان برود و حالا او این بازی را در آخرین روزهای کاری اش در دولت انجام خواهد داد. سایت باشگاه خبرنگاران هم از احتمال حضور 10 دقیقه ای شخص رئیس جمهور در این بازی نوشته است.

منبع: http://khabaronline.ir/detail/303703/sport/iran-soccer

 تاریخ: چهار شنبه 26 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 فصل ۱:راهبردهای حل مسئله- روشهای نمادین

فصل 2: عددهای صحیح

فصل 3: هندسه و استدلال(رابطه بین پاره خط ها، رابطه بین زاویه ها، رسم مثلث، تساوی دو مثلث، مثلث قائم الزاویه)

فصل 4: جبر و معادله(الگوهای عددی، عبارت جبری، مقدار یک عبارت جبری، معادله)

فصل 5: مساحت و حجم (یادآوری، معرفی حجم های هندسی، حجم شکلهای هندسی، مساحت جانبی، سطح و حجم)

فصل 6: اعداد طبیعی و اعداد اول

فصل 7: بردار(پاره خط جهت دار، تعریف بردار، کاربرد بردار در نیرو و حرکت، مختصات، بردار و حرکت نقطه در صفحه، جمع دو بردار)

فصل 8: توان(معرفی توان، محاسبه عبارت توان دار، ساده کردن عبارت های توان دار، مفهوم جذر و ریشه)

فصل 9: احتمال (دسته بندی داده ها، مفهوم نمونه و جامعه، میانگین داده ها در حالت دسته بندی، مفهموم احتمال و پیشامد، تعداد حالت های ممکن، احتمال ریاضی)

فصل 10:اعداد گویا(معرفی اعداد گویا، جمع و تفریق، ضرب و تقسیم، عددهای گویا و گنگ مقایسه اعداد گویا و گنگ)

فصل 11:تبدیل های هندسی(خطوط موازی و مورب، تقارن و تجانس، عمود منصف و نیمساز،مفهوم تشابه)

تاریخ: شنبه 22 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

  اعلام زمان افزایش حقوق فرهنگیان


معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش از افزایش حقوق فرهنگیان بر اساس دستور رئیس جمهور و ابلاغ آن در این هفته خبر داد.
 

 ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 18 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي
پس از اقداماتی که جاعلان در راستای بزرگترین جعل تاریخی یعنی تغییر نام خلیج فارس کردند، مردم و مسئولان ایران اسناد متعدد و معتبر تاریخی در اختیار جهانیان قرار دادند، اما این بار سخن پیامبر بزرگوار اسلام (ص) مقدس‌ ترین سند در اثبات نام خلیج فارس است.
  
  یک جوان ایرانی، سندی در اثبات حقانیت نام خلیج فارس کشف کرده که مقدس و معیاری برای سنجش افرادی است که خود را مسلمان و پیرو پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌دانند.


نیما صفا درگیری متولد سال ۱۳۶۶ و کارشناس ارشد حقوق است که تحقیقات و پژوهش‌های فراوانی در راستای کشف اسناد معتبر در اثبات حقانیت نام خلیج فارس از منابعی که به دست اعراب تالیف شده، کرده است.

 

 کشف نام خلیج‌فارس در حدیث پیامبر+سند
 ادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 16 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

 

b_300_200_16777215_00_images_akhbar_varzeshi_1112.jpgشاید از زمانی که اولین کلاس تکواندو ونک با تلاش برادران رضایی و جناب آقای فضائلی راه اندازی شد، مدت زمان زیادی گذشته باشد، حرکت خوبی که خیلی از بچه ها را داخل سالن پایگاه بسیج امام حسین (ع) ونک می کشاند و شور و شوقی زاید الوصفی که در بین جوانان ورزشکار این رشته ایجاد شده بود شروع خوبی را نوید می داد. 
هر چند دیگر آن کلاس آموزش تکواندو در ونک وجود ندارد ولی به یمن همان حرکت خوب در شهرهای دیگر به خصوص شهرضا شاهد تلاش بچه های پر تلاش ونکی در زمینه ورزش های رزمی هستیم و اکنون با خبر شدیم مقام سوم کمیته نوجوانان توسط خانم نسرین حیدری و مقام اول انتخاب کشوری  و مقام سوم کاتای انفرادی جوانان کشوری را خانم پریسا نوری  از آن خود کرده اند، این تلاش مجدانه و این موفقیت ورزشی را به این ورزشکاران و همه جوانان ونکی تبریک می گوییم.

 

 

منبع :وبلاگ ونک نیوز
تاریخ: یک شنبه 16 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

ایراندخت عطاریان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: سال گذشته با حمایتهای انجام شده و اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار ، بیش از یک میلیون بازنشیته کشوری تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفتند که بدلیل کمبود اعتبارات امکان پوشش خانواده آنان فراهم نشد اما در سال جاری این امکان فراهم شده است.

وی از افزایش اعتبارات بیمه طلایی برای سال جاری خبر داد و گفت: در سال جاری ۱۹۰ میلیارد تومان برای اجرای بیمه طلایی بازنشستگان کشوری و افراد تحت تکفل آنها پیش‌بینی شده است که در این صورت بازنشستگان و خانواده های آنان از پوشش بیمه طلایی برخوردار خواهند شد و می توانند از خدمات بسیار خوب خدمات درمانی مراکز طرف قرار داد بهره مند شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: مهلت قرار داد بیمه آتیه سازان حافظ برای اجرای بیمه طلایی بازنشستگان تا اول خرداد ماه بود و با پایان یافتن آن باز هم اجرای بیمه طلایی در مزایده انجام شده به شرکت بیمه آتیه سازان رسید.

به گفته وی، در قرار داد جدید بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ بازنشسته و افراد تحت تکفل‌ آنها تحت پوشش بیمه طلایی قرار می‌گیرند.

عطاریان گفت: سال گذشته بازنشستگان از خدمات بدون سقف درمانی در بیمه طلایی برخوردار شدند که این افراد از این موضوع بسیار رضایت داشتند به همین دلیل امسال نیز برای خانواده های آنان این امکان فراهم شده است و بزودی اسامی بیمارستانهای طرف قرار داد و خدماتی که ارائه خواهند داد اعلام می شود.

وی افزود: بیمه طلایی بازنشستگان کشوری امکانی بسیار مناسب برای ارائه خدمات مطلوب درمانی به این افراد است که اجرای آن نیز تا کنون مثمر ثمر بوده است.
تاریخ: دو شنبه 10 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

رئیس روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از بارگذاری کتابچه طرح پیشنهادی نظام رتبه بندی حرفه ای معلمان و جذب و تأمین منابع انسانی بر روی سایت این وزارتخانه خبر داد.
  
 علی فرهادی گفت: معلمان برای آشنایی با شرایط احراز رتبه های مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم باید این کتابچه را به صورت کامل مطالعه کنند تا از شرایط و ضوابط لازم احراز رتبه های مذکور مطلع شوند.

وی افزود: در این کتابچه به شاخص هایی همچون؛ کیفیت تدریس، سابقه خدمت، مدرک تحصیلی ، پژوهش و نوآوری، نمره ارزشیابی رضایت مندی به عنوان شرایط احراز رتبه توسط معلمان اشاره شده است.

این کتابچه از روز سه شنبه 4 تیرماه اطلاع رسانی خواهد شد.
  تاریخ: دو شنبه 3 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

  دوره ي آموزش مدرسان درس فارسي تازه تاليف پايه ي اول دوره ي متوسطه ي اول  در تاريخ يازدهم تير تا هفدهم تير در مركز تربيت معلم  دكتر شريعتي در منطقه ي جنوب تهران  برگزار مي شود.

اين دوره هم در دو گروه الف (100 نفر)و ب (100 نفر)و در دو هفته برنامه ريزي شده است يعني نيمي از استان ها در هفته ي نخست و نيم ديگر در هفته ي دوم حضور خواهند يافت .

زمان آموشي اين دوره حدود 20 ساعت

 تاریخ: دو شنبه 3 تير 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

برنامه درسی سال اول دوره متوسطه اول اعلام شد

 
 
مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی پایه اول دوره متوسطه اول

 

 

1-         قرآن                                  2 ساعت

2-                       معارف اسلامی                    2 ساعت

3-                      زبان و ادبیات فارسی            4 ساعت

4-                      عربی                                  2 ساعت

5-                       زبان خارجه                         2 ساعت

6-                       علوم  تجربی                        3 ساعت

7-                      ریاضی                                 4 ساعت

8-                      تربیت بدنی و سلامت              2 ساعت

9-                        مطالعات اجتماعی                  3 ساعت

10-                    فرهنگ و هنر                       2 ساعت

11-                    كار و فناوری                        2 ساعت

12-                   تفكر و سبك زندگی                 2 ساعت


جمع :          30 ساعت

تاریخ: سه شنبه 7 خرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 به نام پروردگار

آشنايی با برنامه ی آموزش زبان و ادب فارسی

در دوره ی متوسّطه ی اوّل،پايه ی اوّل
ادامه مطلب...
تاریخ: سه شنبه 7 خرداد 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 اعلام مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی پایه اول دوره متوسطه اول

امروز دفتر دوره متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در راستاي تحول بنيادين آموزش و پرورش و اجراي نظام جديد آموزشي در دوره متوسطه اول ، جدول مواد درسي دوره متوسطه اول كه در صحن شوراي عالي آموزش و پرورش مورد تصويب قرار گرفته است را اعلام کرد.

 

دریافت فایل مواد درسی و ساعات تدریس هفتگی پایه اول دوره متوسطه اول 
تاریخ: سه شنبه 24 ارديبهشت 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 


به نام خدا

 

قابل توجه همكاران محترم

آدرس و شماره تلفن مراکز رفاهی فرهنگیان (خانه ي معلّم)

درسراسر کشور

با آرزوي روز هاي خوب و شاد براي شما عزيزان

 
تاریخ: سه شنبه 24 ارديبهشت 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

****احیای قانون بازنشستگی پیش از موعد در بودجه 92 به صورت مشروط***

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: قانون بازنشستگی پیش از موعد که در قانون برنامه پنجم متوقف شده بود در بودجه 92 مجاز شناخته شده اما به شرطی که افراد درخواست سنوات ارفاقی نداشته باشند.


ادامه مطلب...
تاریخ: یک شنبه 15 ارديبهشت 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 رهبر معظم انقلاب سیاستهای کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور را ابلاغ کردند .** 

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل 110 قانون اساسی سیاستهای کلی"ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور" را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، ابلاغ کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری،متن سیاستهای کلی " ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور " که به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده، به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور
1- تحول در نظام آموزش و پرورش مبتنی بر فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی در جهت رسیدن به حیات طیبه ( زندگی فردی و اجتماعی مطلوب اسلامی) و رشد و شکوفایی استعدادهای فطری و ارتقاء کیفی در حوزه های بینش، دانش، مهارت، تربیت و سلامت روحی و جسمی دانش آموزان با تأکید بر ریشه کن کردن بی سوادی و تربیت انسان های مؤمن، پرهیزکار، متخلق به اخلاق اسلامی، بلند همت، امیدوار، خیرخواه، بانشاط، حقیقت جو، آزادمنش، مسؤولیت پذیر، قانونگرا، عدالت خواه، خردورز، خلاق، وطن دوست، ظلم ستیز، جمع گرا، خودباور و ایثارگرادامه مطلب...
تاریخ: پنج شنبه 12 ارديبهشت 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 با سلام و احترام
باطلاع كليه همكاران عضو بيمه طلايي ميرساند در قرارداد جديد بيمه طلايي كه از تاريخ 01/02/92
تا تاريخ 31/01/93با شركت بيمه ايران منعقد گرديده نرخ حق بيمه ماهيانه براي هر نفر 235000ريال اعلام گرديده است .در همين ارتباط توجه همكاران را به موارد ذيل معطوف مي دارد .
1-كارت هاي قبلي باطل و تا زمان صدور كارت جديد در صورت داشتن هزينه ،فاكتور تهيه نمائيد .
2- همكاراني كه قصد تغيير در بيمه طلايي را ندارند لازم نيست اقدامي انجام دهند .
3-همكاراني كه قصد تغييرويا انصراف از بيمه طلايي يا تكميلي را دارند حداكثر تا تاريخ 15/02/92شخصا به كارشناسي تعاون مراجعه نمايند .
4-همكاراني كه جديدا مي خواهند عضو بيمه طلايي شوند نيز حداكثر تا تاريخ فوق الذكر مراجعه كنند.
5-آخرين مهلت ارسال مدارك پزشكي دوره ي قبل 31/02/92  اعلام گرديده است . 
توصيه مي شود مديران محترم مفاد بخشنامه را باطلاع همكاران محترم برسانند 
تاریخ: سه شنبه 10 ارديبهشت 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

مژده به کاربران وبلاگ

آیا برای شما هم پیش آمده که در وب‌سایتی فارسی مشغول خواندن مطلبی بوده‌اید و معنی لغتی فارسی را تشخیص نداده باشید.

برای استفاده بهینه وراحت بودن کاربران در فهم معانی کلمه ها ؛ در این وبلاگ از واژه یاب جادویی استفاده شده است .فقط کافی است کاربران گرامی برای دریافت معنی یک واژه با موس آن را انتخابSelect کنند.تعجب نکنید وهمین حالا امتحان کنید

اما دارندگان وبلاگ:

این واژه یاب یا لغت نامه سیار در وب سایت شما می‌تواند برای دستیابی به اهداف متفاوتی استفاده شود؛ برای معنی کردن واژه های تخصصی و سخت، برای استفاده در متن‌های ادبی و اشعار، جملات بزرگان و یا برای استفاده در آموزش زبان فارسی و انگلیسی. به این ترتیب شما به راحتی می‌توانید معانی کلماتی را که نمی‌دانید از این طریق پیدا کنید.

 

واژه جادویی چیست؟

یک ابزار رایگان وب است که برای استفاده در وبلاگ ها و وب سایت ها طراحی شده و مدیر سایت می تواند کلمات دشوار فارسی و یا انگلیسی را به کمک این سیستم برای کاربران سایت خود به شکل نوین معنی کند.

واژه جادویی چگونه کار می کند؟

کاربر واژه مورد نظر را با ماوس انتخاب می کند  و پس از چند ثانیه معنی آن از سایت واژه یاب دریافت شده و در یک پنجره کوچک که در بالای کلمه ظاهر می شود، نمایش داده می شود. برای مشاهده نتیجه، یک لغت از جمله زیر را با ماوس Select کنید:

با ماوس یک واژه از این متن را انتخاب کنید.

Select a word by mouse

برای نصب آن فقط کافیست کد جاوا اسکریپت آن را در قالب خود وارد کنید.

برای دریافت کد مزبور:

می توانید به سایت واژه یاب  نیز مراجعه کنید

 
تاریخ: چهار شنبه 14 فروردين 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

الف- لینکهای پخش زنده شبکه های سراسری صدا (رادیو):

۱- پخش زنده رادیو ایران

۲- پخش زنده رادیو پیام

۳- پخش زنده رادیو جوان

۴- پخش زنده رادیو ورزش

۵- پخش زنده رادیو فرهنگ / رادیو مجلس

۶- پخش زنده رادیو قرآن

۷- پخش زنده رادیو معارف

۸- پخش زنده رادیو سلامت (از ساعت 06:00 بامداد تا 24:00)

۹- پخش زنده رادیو نوا (مخصوص پخش نواهای مذهبی) (از ساعت 24:00 تا 06:00 بامداد)

۱۰- پخش زنده رادیو اقتصاد

۱۱- پخش زنده رادیو آوا (مخصوص پخش ۲۴ ساعته موسيقي)

۱۲- پخش زنده رادیو گفتگو

۱۳- پخش زنده رادیو نمایش

۱۴- پخش زنده رادیو تهران (صدای پایتخت)

۱۵- پخش زنده رادیو فصلی بهمن (رادیوی تصویری، از ساعت ۰۶:۰۰ بامداد تا ۱۶:۰۰)

 

توجه: لینکهایی که با رنگ خاکستری مشخص شده اند، در زمان به روز رسانی این صفحه غیر فعال می باشند.

 

الف- لینکهای پخش زنده شبکه های استانی و محلی صدا (رادیو):

 

۰- پخش زنده رادیو تهران (صدای پایتخت)

 

۱- آبادان: پخش زنده رادیو آبادان (رادیوی محلی صدای مرکز آبادان)

 

۲- آذربایجان شرقی: پخش زنده رادیو تبریز (شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی)

 

۳- آذربایجان غربی: پخش زنده رادیو ارومیه (شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان غربی، رادیو چی چست)

 

۴- اردبیل: پخش زنده رادیو اردبیل (شبکه استانی صدای مرکز اردبیل)

 

۵- اصفهان: پخش زنده رادیو اصفهان (شبکه استانی صدای مرکز اصفهان)

 

۶- البرز: پخش زنده رادیو البرز (کرج) (فعلاً بدون لینک)

 

۷- ایلام: پخش زنده رادیو ایلام (شبکه استانی صدای مرکز ایلام)

 

۸- بوشهر: پخش زنده رادیو بوشهر (شبکه استانی صدای مرکز بوشهر)

 

۹- چهار محال و بختیاری: پخش زنده رادیو شهرکرد (شبکه استانی صدای مرکز چهار محال و بختیاری)

 

۱۰- خراسان جنوبی: پخش زنده رادیو بیرجند (شبکه استانی صدای مرکز خراسان جنوبی)

 

۱۱- خراسان رضوی: پخش زنده رادیو مشهد (شبکه استانی صدای مرکز خراسان رضوی)

 

۱۲- خراسان شمالی: پخش زنده رادیو بجنورد (شبکه استانی صدای مرکز خراسان شمالی)

 

۱۳- خوزستان: پخش زنده رادیو اهواز (شبکه استانی صدای مرکز خوزستان)

 

۱۴- دزفول: پخش زنده رادیو دزفول (رادیوی شهری دزفول)

 

۱۵- زنجان: پخش زنده رادیو زنجان (شبکه استانی صدای مرکز زنجان)

 

۱۶- سمنان: پخش زنده رادیو سمنان (شبکه استانی صدای مرکز سمنان)

 

۱۷- سیستان و بلوچستان: پخش زنده رادیو زاهدان (شبکه استانی صدای مرکز سیستان و بلوچستان)

 

۱۸- فارس: پخش زنده رادیو شیراز (شبکه استانی صدای مرکز فارس)

 

۱۹- قزوین: پخش زنده رادیو قزوین (شبکه استانی صدای مرکز قزوین)

 

۲۰- قم: پخش زنده رادیو قم (شبکه استانی صدای مرکز قم)

 

۲۱- کردستان: پخش زنده رادیو سنندج (شبکه استانی صدای مرکز کردستان) (رادیوی تصویری)

 

۲۲- کرمان: پخش زنده رادیو کرمان (شبکه استانی صدای مرکز کرمان)

 

۲۳- کرمانشاه: پخش زنده رادیو کرمانشاه (شبکه استانی صدای مرکز کرمانشاه)

 

۲۴- کهگیلویه و بویر احمد: پخش زنده رادیو یاسوج (شبکه استانی صدای مرکز کهگیلویه و بویر احمد، رادیو دنا)

 

۲۵- کیش: پخش زنده رادیو کیش (صدای مرکز کیش)

 

۲۶- گلستان: پخش زنده رادیو گرگان (شبکه استانی صدای مرکز گلستان)

 

۲۷- گیلان: پخش زنده رادیو رشت (شبکه استانی صدای مرکز گیلان)

 

۲۸- لرستان: پخش زنده رادیو خرم آباد (شبکه استانی صدای مرکز لرستان)

 

۲۹- مازندران: پخش زنده رادیو ساری (شبکه استانی صدای مرکز مازندران، رادیو تبرستان)

 

۳۰- مرکزی: پخش زنده رادیو اراک (شبکه استانی صدای مرکز استان مرکزی، رادیو آفتاب)

 

۳۱- مهاباد: پخش زنده رادیو مهاباد (رادیوی محلی صدای مرکز مهاباد)

 

۳۲- هرمزگان: پخش زنده رادیو بندرعباس (شبکه استانی صدای مرکز هرمزگان، رادیو خلیج فارس)

 

۳۳- همدان: پخش زنده رادیو همدان (شبکه استانی صدای مرکز همدان)

 

۳۴- یزد: پخش زنده رادیو یزد (شبکه استانی صدای مرکز یزد)

 

>>> فرکانسهای شبکه های رادیویی در تهران <<<

 

>>> لینکهای به روز پخش آنلاین اینترنتی شبکه های سراسری و استانی سیما <<<

 


 تاریخ: چهار شنبه 14 فروردين 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

ابلاغ بخشنامه صدور احکام جدید فرهنگیان در سال ۹۲


در اقدامی بی سابقه در اوایل سال جدید بخشنامه صدور احکام جدید فرهنگیان در سال ۹۲ به کلیه ادارات آموزش و پرورش ابلاغ گردید . این در حالی است که نسبت به چند سال قبل سرعت در صدور احکام جدید و افزایش حقوق واقعا قابل ملاحظه است و البته دلیل این کار هم بر کسی پوشیده نیست . در ادامه توضیحات بیشتری از این خبر که از سوی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش منتشر گردیده است.

 

 

از سوی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ، بخشنامه صدور احکام جدید فرهنگیان در سال ۹۲ به سراسر کشور ابلاغ شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وحید کیارشی  ، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی  بنا به دستور وزیر آموزش و پرورش و طی بخشنامه شماره ۰۱/۷۱۰ مورخ ۱۳۹۲/۱/۵ ، صدور احکام جدید فرهنگیان و پرداخت مطالبات گذشته فرهنگیان  را به ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور ابلاغ کرد .


براساس این گزارش:

 

تعیین ضریب حقوق سال ۹۲ مشمولین قانون خدمات کشوری ، ۹۶۶ ریال می باشد


(ضریب حقوق سال ۹۱ مشمولین قانون خدمات کشوری ، ۸۰۵ ریال بود)لازم به توضیح است ، ادارات آموزش و پرورش موظفند ترتیبی اتخاذ نمایند تا مطالبات استحقاقی حکمی افراد نظیر ؛ ارتقاء رتبه ، طبقه شغلی و ... را قبل از اجرای افزایش ضریب حقوق آنان صادر کنند.


 

دانلود فایل ابلاغ بخشنامه صدور احکام جدید فرهنگیان در سال ۹۲

 


تاریخ: دو شنبه 12 فروردين 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 14فروردین

مدارس کشور در 14فروردین تعطیل شدند

مدیر اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش از تعطیلی مدارس در روز 14 فروردین ماه خبر داد.
به گزارش مشرق، علی فرهادی در گفتگو با مهر، با بیان این مطلب گفت: طرح تعطیلی مدارس را در روز 14 فروردین ماه با توجه به اینکه این روز مابین دو تعطیلی چهارشنبه و 5 شنبه بوده است، به وزیر آموزش و پرورش داده شد و وزیر آموزش و پرورش این طرح  را نیز به عنوان خبر خوش برای دانش آموزان تایید کرد.

وی افزود: خانواده ها و فرهنگیان می توانند با آسودگی خیال نوروز را به سفر و یا دید و بازدید نوروزی گذرانده و هیچ گونه اضطرابی برای روز 14 فروردین ماه نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش وزیر آموزش و پرورش نیز خبر از حذف پیک های نوروزی دانش آموزان داده بود تا دانش آموزان و والدین با خیال آسوده نوروز خوشی را در کنار یکدیگر بگذرانند.
تاریخ: پنج شنبه 8 فروردين 1392برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 برنامه ی امتحانات خرداد ماه درس املاو انشای فارسی (استان اصفهان)


ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید خدمت همکاران گرامی ، دانش آموزان عزیز به اطلاع می رسانم برنامه ی امتحانات هماهنگ کلاس سوم راهنمایی خردادماه 1392 درس املا و انشای  فارسی به شرح زیر می باشد :

  املای فارسی :  روز  سه شنبه   92/3/7

                                    انشای فارسی  :  روز   یک شنبه 92/3/19

 

 

 

آرزومند موفقیت شما دوستان دانش آموز:رضایی حمیدرضا

 

                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 
تاریخ: جمعه 25 اسفند 1391برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

   

وب سایت گنج نما حاوی دواوین شعرای پارسی گوی از دیرباز تاکنون می باشد . از خدمات جالب این سایت این است که چنانچه لغاتی از لحاظ معنا برای خواننده آشکار نباشد می تواند با کلیک بر روی واژه به لغت نامه دهخدا متصل شده و معنای آن لغت را جویا شود .

گنج نما - گنجینه دواوین شعرای پارسی گوی

 
تاریخ: 10 اسفند 1391برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي
 

در وب سایت شهرمجازی زبان و ادب فارسی قسمتهای گوناگونی با خدمات متنوع برای آموزش زبان و ادب فارسی در نظر گرفته شده است . از جمله این خدمات ارزشمند می توان به  آئین نگارش ، آموزش خط نستعلیق ، گارگاه آموزش داستان نویسی، بانکهای اطلاعاتی مفید، کتابهای گویا و .... اشاره نمود.

وب سایت آموزشی زبان و ادب فارسی

 
تاریخ: 10 اسفند 1391برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

 


لحظه تحویل سال ۱۳۹۲ هجری شمسی ساعت ۱۴:۳۱:۵۶ روز چهارشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۱

هجری شمسیعکس, تصویر, لحظه تحویل سال 1392


سال مار


مشاهده تقویم رسمی و مناسبت های سال ۱۳۹۲

 
تاریخ: 4 اسفند 1391برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

۱۳۹۲سال چه حیوانی است ؟ مار


سال 1392 سال مار است یعنی سال توقف سیاره ی مشتری درلانه ی خرچنگ است . سیاره ی زحل در برج میزان قرار می گیرد , سیاره ی مشتری پا به برج سرطان می گذارد و کیوان درعقرب و نپتون درحوت شناور است .

شعار مار: “من احساس می کنم”

در طالع بینی چینی، مار پس از اژدها آورده شده است، اما اهمیت آن به عنوان سمبل پرستش بسیار بالاتر از اژدها است. مار به معنای بدخواهی، شرارت، رمز و راز و همچنین تیزهوشی، غیب گویی، و توانایی تشخیص گیاهان مختلف است. افرادی که در سال مار به دنیا آمده اند، معمولاً افرادی خوش اخلاق هستند که قدرت ارتباطی بسیار بالایی دارند. آنها سیرتی مهربان و بخشنده دارند اما گاهاً حسود و بدگمان می شوند. باید مراقب گفتگوهای خود با دیگران باشند چون ممکن است باعث از دست دادن دوستی هایشان شود.

سال مار یعنی سالی که سیاره مشتری پا به برج سرطان می گذارد . سال های 1284، 1296، 1308، 1320، 1332، 1344، 1356، 1368، 1380، 1392 و … سال های حیوان مار هستند که در آن ها اتفاقات غیر منتظره ای رخ داده که برخی از آن ها در اینجا آورده شده اند :

1308 = سال مار : فوت احمدشاه قاجار , درگیریهای شدید در بیت المقدس.و نخستین برخوردها بین اعراب ویهودیان

1320 = سال مار : حمله ی متفقین (شوروی وانگلیس) به ایران , ورود آمریکا به جنگ دوم جهانی باحمله ژاپن به پرل هاربر

1332 = سال مار : کودتای 28 مرداد , حادثه ی دانشگاه تهران درآستانه ی ورود نیکسون رئیس جمهورآمریکا به ایران , بقدرت رسیدن جمال عبدالناصر درمصر

1344 = سال مار : تیراندازی به شاه درکاخ مرمر , درگیریهای هند وپاکستان برسرکشمیر , شروع انقلاب فرهنگی درچین

1356 = سال مار : درگذشت سید مصطفی خمینی و دکتر علی شریعتی

1368 = سال مار: رحلت امام خمینی , تخریب دیواربرلین

1380 = سال مار : تخریب برجهای دوقلو درنیویورک , (حرکت سیاره ی پلوتو در برج قوس..برج مقابل طالع ایالات متحده) , حمله ی آمریکا به افغانستان , سیل وبارندگی درشمال و قطع سراسری برق درکشور , برخورد هواپیمای جاسوسی آمریکا باجنگنده ی چینی

1392 = سال مار : ….

 

 

 

 


 

 

بلبلی بر شاخه  خواند

 

                  قل هو الله احد                                       

                      آسمان لبریز   شد                   

                               از صدای لم یلد

                                   با خودش تکرار کرد

                                           شاپرک این آیه را

                                                  رفت و آهسته نشست  

                                                         لابه لای غنچه ها

                                                                  معنی توحید را

                                                                       روی برگ گل نوشت

                                                                               باز جاری شد به دشت

                                                                                       عطر گل های بهشت

 

 

 

 

 

 


 
تاریخ: 4 اسفند 1391برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

 

خیلی وقتها پیش می آید که دوست داریم به صورت آنلاین با دیگران که در اینترنت هستند تماس بگیریم یا به قولی چت کنیم. برنامه های مختلفی برای این کار است که یکی از بهترین آنها OOVOO است که هم کار کردن با آن آسان است و هم مزایای خوبی دارد.

این برنامه را می توانید از اینجا دریافت نمایید. پس از دریافت نیاز است یک اسم یا همان آی دی بسازیدو یک رمز ورود.

البته طرف مقابلتان هم می بایست این برنامه را داشته باشد. هروقت که به اینترنت وصل شدیدو دوست یا دوستانتان هم به اینترنت وصل باشند می توانند حتی به صورت تصویری با هم ارتباط زنده داشته باشید.

 

 
تاریخ: 29 بهمن 1391برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

با توجه به مکانیزه شدن سیستم امتحانات مدارس و استفاده مکرر همکاران از سامانه سناد و نرم افزارهای حسابداری و.. مدارس، بسیاری از همکاران سوالاتی در خصوص برنامه ها ، نحوه اجرا و اشکالات ایجاد شده دارند که گاهی با صرف هزینه بسیار به افراد یا مراجعه مکرر به اداره مربوطه ، سخت گرفتار می شوند.  سامانه ای را معرفی می کنیم خدمت همکاران عزیز پاسخ همه سوالات شما خواهد داد. ببینید جالب است ضمن اینکه شما عزیزان نیز می توانید فعال باشید.

 
تاریخ: 29 بهمن 1391برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي

 

 

با توجه به نزدیک شدن امتحانات و لزوم استفاده از برچسب شماره صندلی ، یک نرم افزار کم حجم مخصوص این کار از شرکت نرم افزاری دیباگران آروین معرفی می نمایم که خیلی جالب است.

در ضمن دربازار کاغذهای سفید برچسب دارد وجود دارند که به راحتی در پرینتر مورد استفاده قرار می گیرند. نرم افزار را نصب نمایید. کاغذ معمولی یا برچسب دارد در چاپگر قرار دهید و سپس برش و نصب روی صندلی. موفق باشید.

 
تاریخ: 29 بهمن 1391برچسب:,
ارسال توسط حميدرضارضايي
آخرین مطالب

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی
ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 211
بازدید دیروز : 178
بازدید هفته : 389
بازدید ماه : 2166
بازدید کل : 1072213
تعداد مطالب : 821
تعداد نظرات : 1
تعداد آنلاین : 3...................... ......................................................................... ................................................................... ....................................................................................... .....................................................................................

................................................................................................ .................................................................... Online User ..................................................................... .........................................................................

خبر های مهم فرهنگیان

............................................................................. ..........................................................................
khabarkhoon.com
..............................................................................
معلم لینک
.........................................................................
معلم بلاگ
............................................................. ............................................................................................

آوای فرهنگی

..........................................................................................